Echipe înscrise în concursul “The Code of Beauty – The Beauty of Code”

NU UITA! Te mai poți înscrie doar până pe 10 iunie 2019, ora 23.00, aici: https://programarecurabdare.ro/concursul-pentru-fete/

Echipe înscrise până acum în concursul de informatică pentru fete “The Code of Beauty – The Beauty of Code”

  1. Dumitrescu Andreea (Colegiul Național „Mihai Viteazul”, București) și Dervis Diana (Colegiul Național „Sfântul Sava”, București)
  2. Hîncu Alice (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău) și Beresteanu Alexandra (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău)
  3. Bourceanu Maria (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galati) și Niculcea Elena (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galați)
  4. Stoica Oana-Larisa (Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud) și Carp Cristina-Emanuela (Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud)
  5. Filimon Ioana Andreea (Colegiul National „Vasile Alecsandri”, Galati) și Gavrilescu Anamaria Angela (Colegiul National “Vasile Alecsandri” Galati)
  6. Zara Mara (Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud) și Arsene Diana (Colegiul Național “Emil Botta”, Adjud)
  7. Doltu Teodora Eliza (Colegiul Național „Dimitrie Cantemir”, Onesti) și Pîrjol Mara Olivia (Colegiul Național „Dimitrie Cantemir”, Onesti)
  8. Trandafir Denisa-Adriana (Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu”, Târgoviște) și Onea Ioana-Cătălina (Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu”, Târgoviște)
  9. Bădescu Alexandra (Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii „Victor Slăvescu”, Ploiești) și Sandu Corina (Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii „Victor Slăvescu”, Ploiești)
  10. Adetu Amalia Ioana (Colegiul Național „Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila) și Munteanu Irina Mihaela (Colegiul Național „Nicolae Bălcescu” Brăila)
  11. Buzatu Ana Alexandra (Colegiul Național ”Grigore Moisil”, Onești) și Michea Adriana Georgiana (Colegiul Național ”Grigore Moisil”, Onești)
  12. Botezatu Bianca Ioana (Colegiul Național „Dimitrie Cantemir”, Onești) și Rusu Tatiana (Colegiul Național „Dimitrie Cantemir”, Onești)
  13. Pribagu Alexandra-Elena (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”, Bacău) și Smău Alexandra-Mara (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”, Bacău)
  14. Neagu Diana (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galați) și Petrea Ana-Maria (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galați)
  15. Munteanu Bianca-Stefania (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău) și Murariu Alexandra (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău)
  16. Buraga Andreea-Elena (Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud) și Prisecaru Alexia-Nicoleta Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud)
  17. Barbu Maria Teodora (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea) și Alexandru Andrada Theodora (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea)
  18. Zachman-Țîșcă Roxana (Liceul Teoretic „Ion Borcea” Buhuși) și Sava Cosmina-Narcisa (Liceul Teoretic „Ion Borcea” Buhuși)
  19. Ursoiu Ioana (Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” Ploiești) și Tănase Andreea (Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” Ploiești)
  20. Păun Mirela (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galați) și Damian Oana-Ștefania (Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Galați)
  21. Ivu Carina (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău) și Nanu Alexandra (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău)
  22. Popescu Diana Maria (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București) și Mosteanu Alina Miahaela (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București)
  23. Mitroi Elena-Andreea (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea) și Rotaru Mira (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea)
  24. Tudor Ștefania – Miruna (Colegiul Național „I. L. Caragiale”, Ploiești) și Andronache Mădălina – Georgiana (Colegiul Național „I. L. Caragiale”, Ploiești)
  25. Romanescu Adia (Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași) și Mihaela Hudisteanu (Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași)
  26. Mocanu Maria Alexandra (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București), Halean Eusebia (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București)
  27. Stan Andra Beatrice Corina (Colegiul Național „Roman Vodă”, Roman) și Bolog Andreea Ioana (Colegiul Național „Roman Vodă”, Roman)
  28. Tanțoș Maria Iuliana (Colegiul Național „Ferdinand I”, Bacău) și Băluță Alexia (Colegiul Național „Ferdinand I”, Bacău)
  29. Ionescu Petra Alexandra (Colegiul Național „Ion Luca Caragiale”, Ploiești) și Dumitru Anastasia (Colegiul Național „Ion Luca Caragiale”, Ploiești)
  30. Pană Alexandra (Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu”, Târgoviște) și Cojocaru Anne-Marie-Zoe (Colegiul Național „Ienăchiță Văcărescu”, Târgoviște)
  31. Neguriță Diana-Gabriela (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău) și Pătrăşcan Alina-Monica (Colegiul „Mihai Eminescu”, Bacau)
  32. Șerban Alexandra (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”, Galați) și Gheorghiță Andreea (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”, Galați)
  33. Postolache Anaid Maria (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București) și Costache Alexandra (Colegiul Național „Ion Luca Caragiale”, București)
  34. Mocanu Ioana (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”) și Senteș Aida (Colegiul Național „Vasile Alecsandri”, Bacău)
  35. Rac Ioana (Colegiul Național „I. L. Caragiale” București) și Marinescu Ștefania Ioana (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București)
  36. Paraschiv Andreea (Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Râmnicu Vâlcea) și Dincă Diana (Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Râmnicu Vâlcea)
  37. Șerbănică Andreea-Maria (Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Râmnicu Vâlcea) și Rădulescu Alexandra (Colegiul Naâional „Mircea cel Bătrân”, Râmnicu Vâlcea)
  38. Bușe Ioana Florena (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea) și Untaru Letiția Cristiana (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea)
  39. Erdei Sonia (Colegiul Național „Ioan Slavici”, Satu-Mare) și Iancu Dariana (Colegiul Național „Ioan Slavici”, Satu-Mare)
  40. Nicula Maria (Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Râmnicu Vâlcea) și Nicula Andreea (Școala „Take Ionescu”, Râmnicu Vâlcea)
  41. Boca Elena Iustina (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București) și Drăguț Maria Clara (Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu”, București)
  42. Cancel Nicole (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău) și Dragomirescu Emilia (Colegiul Național „Gheorghe Vrănceanu”, Bacău)

Vrei să înveți mai mult? De pildă, programare în Java sau Inteligență artificială? Vino la Școala de Vară „Programare cu răbdare”. Click mai jos!

Școala de vară

Vrei să participi la activitățile gratuite din timpul anului școlar? Vezi videoclipurile de pe Youtube și mergi în secțiunea ÎNSCRIERE de pe acest site.

https://www.youtube.com/channel/UCFdyDe8BBM8KuVUmpedJQ1Q/videos