Orar „Programare cu răbdare”, 23-24 februarie

16. Sâmbătă, 23 februarie 2019, ora 14.00, la „C. N. Gh. Vrănceanu”

Invitatul special este Andreea Gulie (Universitatea din București / VictoriaEdu Center)

Andreea Gulie

GRUPA A:

14.00-14.45 – prezentare Andreea Gulie (Universitatea din București / VictoriaEdu)

14.45-15.00 – pauza

15.00 – 15.50 – se va lucra pe echipe pentru pregătirea concursului de informatică, cu:

  1. Alexandra Elena Pribagu (Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău)
  2. Maria Iulia Tanțoș (Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău)

15.50-16.00 – pauza

16.00-16.30 – continuare

GRUPA B:

14.00-14.45 – Bogdan Pătruț & Alexandra Mara Smău – dezvoltarea de aplicații în Visual Basic 5/6

14.45-15.00 – pauza

15.00 – 15.50 –  Andreea Gulie (Universitatea din București / VictoriaEdu) și Bogdan Pătruț (Universitatea „Alexandru Ioan Cuza din Iași”) – diverse probleme de algoritmică (greedy, programare dinamică, divide et impera etc.)

15.50 – 16.00 – pauza

16.00 – 16.30 – continuare

GRUPA C: 14.00 – 16.30 (cu pauze la 14.45-15.00 si 15.50-16.00) Mihai Nejneriu (Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău) și Paul Colța (Roman) – diverse probleme cu parcurgeri în grafuri (DFS, BFS etc.)

17. Duminică, 24 februarie 2019, ora 10.00, la „C. N. Gh. Vrănceanu”

  • grupa A, începând cu ora 10: se va lucra pe echipe pentru pregătirea concursului de informatică, cu:
    1. Alexandra Elena Pribagu (Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău)
    2. Maria Iulia Tanțoș (Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău)
    3. Mihai Nejneriu (Colegiul Național „Vasile Alecsandri” Bacău)
  • grupa B, începând cu ora 10: Bogdan Pătruț (Universitatea „Alexandru Ioan Cuza din Iași”) – dezvoltarea de jocuri în Visual Basic 5/6
  • grupa C, începând cu ora 10: Andreea Gulie (Universitatea din București / VictoriaEdu) & colab. – diverse probleme cu tehnici de programare (greedy, divide et impera, programare dinamică etc.),

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *